Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... cerere urgentare
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

cerere urgentare

Buna ziua! Ma poate ajuta si pe mine cineva cu o cerere de urgentare a redactarii motivarii?

Multumesc anticipat!
Teoretic nu exista asa ceva. Spre exemplu, in procesul civil, judecatorul are la dispozitie 30 de zilde de la pronuntare pentru motivarea (redactarea) hotararii. In practica insa, termenul acesta poate fi depasit cu mult din cauza supraincarcarii instantelor cu un numar mare de dosare. Ati putea sa rugati judecatorul sa motiveze hotararea mai repede...
degeaba incercati, sansele sunt minime
Buna ziua!
Da, lasati-mi o adresa de email si va trimit modelul.
Asa cum spunea si colega de mai sus, sansele de a avea vreun efect cererea dvs. sunt minime.
Oricum, macar puteti incerca.
Cu stima,
av. Silviu Serban
Eu de fiecare data cand am dorit urgentarea redactarii mi-a reusit, dar aveam si motive temeinice.
In general, daca partea nu are un avocat care sa se ocupe de aceasta problema instantele ignora astfel de cereri.

avocat Claudiu Lascoschi
avocat_lascoschi@yahoo.com a scris:

..... In general, daca partea nu are un avocat care sa se ocupe de aceasta problema instantele ignora astfel de cereri.
avocat Claudiu Lascoschi

Chiar crezi asta? :-/